
Фотоніка - область науки, яка займається створенням систем, в яких у якості переносника сигналу використовується світлове випромінювання.
Вчені зі Швейцарської технологічної школи Цюріха і дослідницької лабораторії IBM навчилися створювати штучні молекули з нанорозмірних кульок. За словами дослідників, нова технологія дозволить створювати мікророботів, здатних лікувати ракові пухлини, або інші пристрої. Робота опублікована в журналі Science Advances.
Розмір штучних молекул, що складаються зі сферичних модулів, більший, ніж у звичайних молекул, проте за людськими мірками залишається крихітним і складає близько декількох мікрометрів. Самі сфери складаються з кремнієвих або полімерних матеріалів і можуть володіти різними фізичними властивостями, наприклад, електричною провідністю або магнетизмом. З'єднуючи такі кульки одна з одною, дослідники отримують мікрооб'єкти з бажаною геометрією, структурою та іншими особливостями, які дозволяють частинкам по-різному реагувати на умови середовища. Штучним молекулам можна надавати форму паличок, трикутників або складних тривимірних об'єктів.
Щоб отримати мікрооб'єкти, вчені скористалися спеціальними формами з заглибленнями різних розмірів. З їхньою допомогою дослідники створювали малесенькі сфери, які потім сплавляють в єдину структуру короткочасним нагріванням. Сам процес виготовлення відрізнявся від звичайного 3D друку тим, що для останнього застосовується однаковий матеріал, а одержувані об'єкти мають рівномірну структуру.
У майбутньому на базі штучних молекул вчені планують побудувати саморушні пристрої зі складною геометрією і хімічним складом, які приводяться в рух магнітними полями. Такі мікрооб'єкти можуть застосовуватися у медичних дослідженнях в якості переносників лікарських і хіміотерапевтичних препаратів. Також інженери займуться створенням молекул, які зможуть взаємодіяти одна з одною і з'єднуватися у суперструктури, здатні взаємодіяти зі світлом. Такі пристрої могли б успішно застосовуватися у фотоніці.
Немає коментарів:
Дописати коментар